Pytania i odpowiedzi – część 1

Pytania i ODPOWIEDZI – część 1.

Pytaliście o mnie, o to czym jest dla mnie sport i jak wyglądają moje treningi, prosiliście o wskazówki do rozciągania, do pracy przy problemach zdrowotnych. Tutaj wrzucam część, reszta ?jutro LIVE ok 17:30 na Stories na Instagramie @kamanienaltowska!? Będziecie?

Jak odróżnić ból typowy przy rozciąganiu od tego, przy którym należy przestać, żeby nie zrobić sobie krzywdy?
➡️Wiele zależy od naszego układu nerwowego i jego tolerancji – generalnie (ZAZWYCZAJ czyli nie ZAWSZE) intensywny trening to taki który możemy opisać jako 7-8 w skali do 10. Jeśli zaczyna Cię mdlić, oczy zachodzą łzami to już jesteś ZA DALEKO. ? Ból powinien ustępować w przeciągu kilku (no max kilkunastu) sekund po wyjściu z pozycji. Zmęczenie może zostać dłużej ? Zakwasy powinny ustąpić w większości przypadków po około 2-3 dniach. Rozciąganie to przede wszystkim regularność, efekty przychodzą po tygodniach, miesiącach i latach.

Czy masz jakieś zabezpieczenie na życie tak by przez usunięcie Insta lub kontuzję nie stracić stabilności finansowej?
➡️Jakbym słyszała rodziców Na szczęście to co robię opiera się przede wszystkim na wiedzy i doświadczeniu. Ćwiczenie jest dla mnie jak oddychanie, ale zarabiam na przekazywaniu wiedzy. Mam nadzieję, że nie przydarzą mi się poważniejsze kontuzje, ale póki mam głowę i głos, to jeszcze dam radę ? A co do Insta… To fajny dodatek, cieszę się, że pozwala mi komunikować się z Wami, ale nie jest to źródło gotówki.

Czy masz jakieś kontuzje albo częste dolegliwości związane ze swoją mobilnością?
➡️Gorzej się czułam, kiedy podczas studiów pracowałam jeszcze na dwa pseudoetaty (oficjalnie nie była to umowa o pracę) i nie miałam czasu na treningi. Część z Was wie, że wtedy miałam problem z kręgosłupem i właśnie to był punkt zwrotny – po rehabilitacji właśnie dzięki temu zaczęłam interesować się anatomią i biomechaniką ruchu i do mojej już kilkunastoletniej wówczas praktyki tanecznej dodałam wszystko to, z czego teraz mnie znacie. Dziś jestem 15 lat starsza (i mądrzejsza ?) i czuję się bosko. Plecy kochają się wyginać, szpagatami wstaję z łóżka i jedyne co mi czasem dolega, to przepracowanie ? #winna

DUŻE ZAKRESY TO DUŻA ODPOWIEDZIALNOŚĆ!