Kama Nienałtowska jest wszechstronnie aktywna, bliskich jest jej wiele dziedzin z zakresu fitness, sportu jak i tańca. Trenuje ponad 30 lat (m.in. gimnastyka artystyczna, taniec klasyczny, tańce latynoskie), uczy od ponad 18 lat, prowadzi i organizuje warsztaty i szkolenia ze stretchingu dla polskiej kadry instruktorskiej, artystów profesjonalistów i amatorów. Specjalizuje się przede wszystkim w stretchingu, treningu mobilności i kontorsji, opierając się na sprawdzonych technikach szkoleń profesjonalistów i najnowszych badaniach, propaguje bezpieczne i efektywne techniki zwiększania mobilności w każdym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem biomechaniki ruchu.

Swoją przygodę z ruchem Kama rozpoczęła w wieku 3 lat, od rytmiki i gimnastyki artystycznej. W czasach wczesnej podstawówki poznała podstawy tańca klasycznego i wiedziała, że to coś, co na zawsze określi jej życie. Przez prawie 10 następnych lat budynek Szkoły Baletowej im Romana Turczynowicza w Warszawie oznaczał dla niej niezliczone godziny spędzone na treningach, rozciąganiu się i szkoleniu wielu technik tanecznych, m.in. pod okiem primabaleriny Ewy Głowackiej. Poza tańcem klasycznym, były to przede wszystkim jazz i modern dance, taniec musicalowy i funky oraz akrobatyka. Brała udział w licznych pokazach i wyjazdach szkoleniowych, tworzyła choreografie indywidualne i grupowe, tańczyła m.in. na deskach Teatru na Woli. Słuch, teorię muzyki i grę na instrumentach (pianino, gitara) poznawała na indywidualnych zajęciach, a muzykalność szkoliła między innymi w Teatrze Narodowym, przez wiele lat śpiewając w chórze Alla Polacca. To właśnie ta różnorodność w podejściu do kształcenia taneczno – muzycznego dała jej unikatową kombinację wiedzy i praktyki. W międzyczasie, równolegle, przewijało się jeszcze wiele innych, różnorodnych form aktywności ruchowej. Od tańca towarzyskiego, poprzez pływanie po sztuki walki. Również na tym polu znalazło się parę sukcesów – Kama może się m.in. pochwalić brązowym medalem mistrzostw prestiżowego klubu judo „Ryś” w kategorii open.

Okres początku studiów przyniósł wiele zmian, w lecie 2009 Kama bardzo intensywnie skupiła się na zupełnie nowej dziedzinie – tańcach latynoskich (m.in. salsa crossbody, mambo, bachata, cha cha cha), które na stałe zagościły w jej życiu zawodowym i prywatnym. Przez kilka lat prowadziła kursy salsy i obejmowała stanowisko dyrektora operacyjnego Warsaw Salsa Club. W 2014 roku do tego wachlarza różnorodnych technik dołączył pole dance.

Ciało przyzwyczajone do ruchu od najmłodszych lat pozwala jej cały czas aktywnie pracować nad kontorsją. Uczy jak poprawnie się rozciągać i giąć. Prowadzone przez nią zajęcia, to nie tylko zestaw starannie dobranych ćwiczeń, ale przede wszystkim dawka wiedzy o anatomii, biomechanice ruchu i mechanizmach, które pozwalają nam bezpiecznie pracować nad pogłębianiem zakresów.