Zainteresowanych zaproszeniem Kamy na warsztaty zapraszamy do kontaktu mailowego na info@kamanienaltowska.pl. Prosimy podać miejsce, proponowane terminy i wybrane tematy warsztatów.

Program:

Autorski program treningowy warsztatów przygotowany przez Kamę Nienałtowską, w oparciu o ponad 30-letnie doświadczenie oraz wiedzę na temat anatomii ciała i biomechaniki ruchu łączy m.in. elementy gimnastyki, tańca, fitnessu, jogi, mongolskiej szkoły cyrkowej i technik rehabilitacyjnych. Zostały podzielone tematycznie:

  • NOWOŚĆ! stretch & release – warsztaty dedykowane zarówno tym osobom, które na co dzień niewiele się ruszają, jak i tym, którzy w wyniku dużej ilości treningów nie mają czasu na pełną regenerację lub podczas rozciągania czują blokady, spięcia, nie widzą postępów. Pracujemy nad ogólnym komfortem ciała, rozluźniamy często pojawiające się blokady i spięcia, pracujemy nad oddechem, wyrównaniem dysbalansów mięśniowych, obniżeniem tonusu mięśniowego i redukcją ogólnego przebodźcowania. Dla tych, którzy nie ćwiczą na co dzień, jest to szansa na lepsze samopoczucie, a dla tych, którzy trenują, na rozpracowanie nadmiernych napięć i być może znalezienie przyczyn, dla których postępy pojawiały się wolniej niż można by tego oczekiwać.

  • rolowanie – 90 minutowe warsztaty, na których opowiadam czym jest rolowanie i o tym, dlaczego może nam ono pomóc w naszych aktywnościach fizycznych. Niezależnie od tego czy się rozciągamy, tańczymy czy biegamy albo trenujemy fitness, na tych warsztatach możemy znaleźć odpowiedź na to, jak odzyskać komfort i sprawić, żeby mięśnie były bardziej chętne do współpracy podczas zajęć i treningów i przede wszystkim także jak poprawić nasze samopoczucie na co dzień. Uczymy się, jak rozluźnić większość grup mięśniowych i jak przeciwdziałać spięciu mięśni. Uczestnicy uczą się znajdować tzw. punkty spustowe, czyli miejsca, które dostarczają najwięcej nieprzyjemnych odczuć i pracują nad ich rozluźnieniem. Pracujemy w wałkami i piłkami, nie ma obowiązku przynoszenia własnego sprzętu.
  • front stretch – warsztaty dedykowane szpagatom wykroczno zakrocznym. Zaczynamy od pracy z autonomicznym układem nerwowym, stymulujemy układ przywspółczulny, pracujemy z oddechem i dowiadujemy się m.in, co to ma wspólnego z prawidłowym ułożeniem miednicy w szpagacie, domykaniem biodra i nie przeciążaniem odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Rozluźniamy blokady, aktywujemy i uplastyczniamy mięśnie odgrywające najważniejsze role podczas pracy nad szpagatami (w tym m.in. nad grupą kulszowo goleniową, biodrowo lędźwiową, mięśniami pośladkowymi i gruszkowatym). Nie zabraknie także pracy z somatycznym układem nerwowym oraz pracy nad poprawianiem kontroli w maksymalnych zakresach. Open level, 90 min.
  • side stretch – na tych warsztatach pracujemy nad powiększaniem zakresów ruchu w kierunku szpagatów poprzecznych i rozkrocznych. Przygotowujemy się do nich znosząc nadmierne napięcia mięśni odczuwane jako blokady, optymalizując funkcję odwodzenia, przywodzenia i rotacji w biodrze, poprawiając stabilizację i mobilność. Pracujemy nad odpowiednią aktywacją i wzmacnianiem mięśni w kontekście ich funkcji w ciele (i w szpagatach), nad uspokojeniem autonomicznego układu nerwowego. Przyglądamy się także grupie przywodzicieli: wyrównujemy napięcia, rozciągamy, wzmacniamy je koncentrycznie i pracujemy ekscentrycznie. Naszym celem jest zniesienie blokad, powiększenie zakresów i poprawa kontroli nad nimi i właśnie tak przygotowani, z uwzględnieniem właściwej techniki (w tym np ułożenia miednicy) przechodzimy do sedna programu. Open level, 90 min.
  • back stretch – przepis na wygięcia do tyłu jest dwuczłonowy: składa się z pracy nad rozciąganiem “przodu” i wzmacnianiem “tyłu”. Nie da sie takze pominąć roli obwodowego układu nerwowego. W tym celu na warsztatach rozbieramy gięcia na czynniki pierwsze, czyli pracujemy z autonomicznym układem nerwowym, znosimy nadmierne napięcia w klatce piersiowej, uplastyczniamy kręgosłup, żebra, mostek, poprawiamy stabilizację centralną, wzmacniamy mięśnie grzbietu, pośladki, rozciągamy przednią taśmę mięśniową, mięśnie piersiowe, grupę biodrowo lędźwiową i mięśnie czworogłowe uda, zwiększamy zakresy ruchu w ramionach, mobilność łopatki i bioder. Następnie z powrotem składamy to wszystko w wygięcia w taki sposób, żeby były zdrowsze, mniej podatne na kontuzje i coraz przyjemniejsze. Open level, 90 min.
  • power stretch – Program warsztatów zawiera ćwiczenia zwiększające siłę, poprawiające mechanikę pracy mięśni i przewodnictwo nerwowe między mózgiem, a mięśniami. Warsztaty power stretch nie są dynamiczne, w charakterze trochę zbliżone do ćwiczeń typu joga/pilates/kalistenika. Pracujemy nad siłą i balansem, żeby być w stanie w praktyce wykorzystywać nasze zakresy ruchu (np podnosić wysoko nogi, robić mostki ze stania, figury pole dance typu eagle, rio de janeiro czy rainbow marchenko). Uczymy się oddychać przy wysiłku, żeby dotleniać prawidłowo mięśnie i wspomagać tym samym ich pracę. Na tych warsztatach często można znaleźć odpowiedź na to, dlaczego coś nas boli, dlaczego nie robimy postępów lub np mdli nas podczas rozciągania. Zajęcia dla wszystkich zainteresowanych. 90 min.
  • NOWOŚĆ! mostek ze stania – na tym warsztacie omawiamy podstawowe ćwiczenia pomagające zbudować zakres gięcia pleców i rozciągnięcia ramion potrzebne do swobodnego korzystania z mostka, pracujemy nad stabilizacją centralną, właściwym angażowaniem mięśni grzbietu i stabilnym kontaktem nóg z podłożem. Poznajemy wprawki, które pomagają oswoić się ze skłonem do tyłu i jedną z technik wykonywania mostka ze stania, która stymuluje równomierne rozłożenie napięć mięśni grzbietu i przeciwdziałanie przeciążeniom. Dla osób, które są w stanie samodzielnie wykonać mostek z leżenia. 90 minut.
  • NOWOŚĆ! handstands: basics + shapes – zaczynamy od podstaw, czyli elementów wzmacniania mięśni pod stanie na rękach, omawiamy technikę, podstawy ułożenia ciała: pracę dłoni, ramion, ułożenie kręgosłupa, pracę klatki piersiowej, żeber, miednicy i nóg), budujemy wytrzymałość i świadomość przestrzenną do góry nogami. Wykonujemy podstawowe ćwiczenia w parach. Na koniec urozmaicamy warsztaty o figury w staniu na rękach odpowiadające poziomowi grupy, uwzględniające (np. szpagaty i/lub gięcia). Open level. 90 min.
  • NOWOŚĆ! Stanie na przedramionach: stretch, balance & shapes budujemy zakres ruchomości i siłę ramion potrzebne do utrzymania prawidłowej pozycji, pracujemy nad wzmacnianiem, wytrzymałością i świadomością przestrzenną do góry nogami. Omawiamy technikę, wykonujemy wprawki pod samodzielne szukanie balansu, pracujemy w parach. Urozmaicamy warsztaty o figury w staniu na przedramionach odpowiadające poziomowi i życzeniom grupy. Open level. 90 min.
  • NOWOŚĆ! floor acro: shoulderstand, headstand, jade masa zabawy bliżej podłogi, czyli stanie na głowie, ramieniu i popularny jade na podłodze. Omawiamy technikę wykonywania tych elementów, budujemy stabilizację i zakres ruchomości potrzebny do ich wykonania, uczymy się szukać w tych figurach balansu. Open level. 90 min.

Program ułożony został w odpowiedni sposób tak, aby zwiększyć zakres ruchu, wzmocnić ciało i wpłynąć na poprawienie świadomości i precyzji ruchu. To także doskonała okazja, by zwiększyć komfort naszego codziennego życia, zapobiec bólom pleców, wzmocnić mięśnie i znaleźć alternatywę dla siedzącego trybu życia. Dla wszystkich tych, którzy tańczą, będą doskonałą okazją by popracować nad techniką ruchu i izolacjami poszczególnych partii ciała.

Na zajęciach prowadzonych przez Kamę nie tylko ćwiczymy, ale także dowiadujemy się, jak funkcjonuje nasz organizm, jak słuchać i pracować w zgodzie z własnym ciałem. Uczymy jak rozciągać się dbając o bezpieczeństwo i zdrowie stawów i kręgosłupa.